שרה נתניהו – אשת בנימין נתניהו

רבות בנות עשו חייל
ואת עלית על כולנה

ואת עלית על כולן
שרה נתניהו נולדה בנובמבר 1958 בטבעון שליד חיפה. היא נשואה לראש הממשלה בנימין נתניהו ואם ליאיר ואבנר.
אשת ראש הממשלה – הגברת שרה נתניהו
שרה היא בת לחוה ז”ל ולשמואל בן ארצי ז”ל, משורר וסופר, חוקר תנ”ך ומוותיקי המורים והמחנכים בישראל, אשר הלך לעולמו בנובמבר 2011, בגיל 97.
היא אחות למתניה, פרופסור למתמטיקה, חגי, דוקטור לפילוסופיה, ואמציה, יזם היי-טק – שלושתם חתני תנ”ך של ישראל.
שרה נתניהו עובדת כפסיכולוגית ילדים מומחית בשרות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים.

תעודת זהות
תיכון:
1977-1974
גברת נתניהו סיימה לימודי תיכון בתיכון ע”ש גרינברג בטבעון כתלמידה מצטיינת. כתלמידת תיכון נבחרה לקורסי העשרה בתוכנית לתלמידים מחוננים בטכניון שבחיפה. בנוסף, שימשה ככתבת נוער של השבועון “מעריב לנוער”.

שירות צבאי:
1979-1977
גברת נתניהו שירתה כמאבחנת פסיכוטכנית באגף מודיעין. במסגרת זו אבחנה חיילים וחיילות לקורסים וליחידות מובחרות בצבא ובשירות הביטחון.

פעילות ציבורית:
1999-1996
במהלך כהונתו הראשונה של בעלה כראש ממשלה, שימשה בהתנדבות יושבת ראש של הארגונים “יד ביד” לילדים במצוקה ושל “צעד קדימה” לילדים בעלי שיתוק מוחין. בנוסף, עזרה לארגונים נוספים המסייעים לילדים חולי סרטן, ילדים עם צרכים מיוחדים ומקלטים לנשים מוכות.

עבודה מקצועית:
משנת 2000 עד היום

הגברת נתניהו חזרה לעבודה כפסיכולוגית חינוכית מומחית בשירות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים. היא משמשת פסיכולוגית מקצועית ומומחית. במסגרת עבודתה היא עוסקת באבחונים וטיפולים פסיכולוגיים של ילדים ובעבודות נוספות הנדרשות מפסיכולוגים לילדים במסגרות החינוכיות השונות ובתחום השירות הפסיכולוגי. היא מעניקה סיוע לילדים ולמשפחות במצוקה על בסיס כמעט יומיומי.

השכלה:
1984-1979
גברת נתניהו סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת הלימודים, עסקה בעבודת פרקטיקום במחלקת השיקום של בית החולים תל-השומר, ובמחלקה הסגורה בבית החולים הפסיכיאטרי אברבנאל בבת-ים.
היא גם עבדה כמאבחנת פסיכוטכנית לילדים מחוננים אצל הפסיכולוגית הראשית אריקה לנדאו ועבדה כמאבחנת במרכז שיקום מקצועי של משרד העבודה.

1985-1984
סיימה בהצלחה תואר שני באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת לימודיה, עסקה בעבודת פרקטיקום והתערבות פרטנית עם ילדים והורים, כמו גם התערבות מערכתית בבתי ספר. היא כתבה תזה מחקרית בנושא בדיקת המהימנות הפסיכו-דיאגנוסטית של מבחן ה-WISC-R.
בזמן כתיבת התזה, עם סיום התואר השני, עבדה כדיילת אוויר בחברת אל על.
סיימה את כתיבת התזה המחקרית וקיבלה תואר שני M.A בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1996. עבודת התזה שלה דורגה בין 10% מעבודות התזה הטובות ביותר שהוגשו על ידי חבריה ללימודים באותה שנה.

גלילה למעלה