נתניהו ופוטין

פוטין לנתניהו: לולא אתה, רוסיה וישראל כבר היו במלחמה

נתניהו: פוטין אמר לי

לולא אתה, רוסיה וישראל כבר היו במלחמה
הסביר נתניהו: “יש לי מערכת ייחודית עם מנהיגים רבים בעולם. זה מתבטא בחופש הפעולה של צה”ל בסוריה ולא רק שם, אל מול חיל האוויר הרוסי ששם. היינו כבר שש פעמים קרובים להתנגשות – לא שש, ארבע פעמים אם אינני טועה – שמטוסים שלנו במרחב הצפוף הזה בסוריה כמעט התנגשו עם מטוסים רוסיים. זה לא קרה כי כל שלושה חודשים אני נפגש אישית עם הנשיא פוטין ואנחנו מהדקים את הברגים של התיאום הביטחוני בין הצבאות שלנו”.
נתניהו ופוטין: “נחושים למנוע מאיראן נשק גרעיני”
במסיבת עיתונאים משותפת במוסקבה, הביע נשיא רוסיה תקווה ששיחות הגרעין, שחודשו היום בז’נבה, “יניבו תוצאות חיוביות”. נתניהו: “אפשר להשיג הסכם טוב יותר. זה דורש התמדה”

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד כעת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בקרמלין במוסקבה.רה"מ נתניהו בפתח הפגישה:"אדוני הנשיא, כל הביקורים שלנו והשיחות שלנו חשובים. הביקור הזה מסמל חימום עוד יותר גדול של היחסים בינינו.ראשית, אני רוצה לברך אותך על הדברים ההיסטוריים שאמרת בביקור החשוב שלך בארץ. כולנו נזכור את הנאום המרגש שלך בטקס הסרת הלוט מהאנדרטה של גיבורי לנינגרד. דיברת על המשפחה שלך, על הסבל האישי שלכם וגם על הקורבן העצום של העם הרוסי במלחמה נגד הנאצים. אחר כך נשאת עוד נאום מרגש רב משמעות ביד ושם בטקס לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. אלה דברים שייזכרו. שנית, אנחנו שוחחנו בארץ על כמה דברים שקשורים באזור. אנחנו קיימנו כמה שיחות עם ידידינו האמריקנים בהקשר לדברים האלה ואני רוצה לעדכן אותך על התפתחות מסוימת שיש שם.שלישית, אני רוצה להודות לך בשם כל עם ישראל על ההחלטה המהירה שלך לתת חנינה לנעמה יששכר. זה דבר שמרגש את כולנו והתודה שלנו ניתנת מכל אזרחי ישראל, מכל הלב. אדוני הנשיא אתה בעצם המנהיג הראשון שאני משוחח איתו אחרי ביקורי בוושינגטון על תכנית המאה של הנשיא טראמפ. אני חושב שנוצרה פה הזדמנות חדשה ואולי ייחודית, והייתי רוצה לשוחח איתך ולשמוע כמובן את התובנות שלך ולראות כיצד אנו יכולים לשלב את כל הכוחות למען הביטחון והשלום. בכל מקרה אני חייב לומר שהיחסים בין רוסיה לישראל הם האיתנים, החזקים והטובים ביותר שהיו אי פעם. אני רוצה להודות לך אדוני הנשיא על ההובלה האישית והמנהיגות שלך גם בעניין הזה כמו בעניינים אחרים".וידאו: עומר מירון, לע"מסאונד: בן פרץ, לע"מ

Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on Thursday, January 30, 2020

גלילה למעלה